FYZIOTERAPIE

Fyzioterapií rozumíme komplexní terapii funkčních poruch pohybového aparátu. Nabízíme komplexní specializovanou péči o pohybový aparát:

  • léčba bolestivých stavů hybného systému (bolesti páteře, zad, hlavy, zablokované klouby, přetížené svaly apod.)
  • léčba pooperačních a poúrazových stavů včetně sportovních poranění
  • řešení vadného držení těla
  • prevence potíží pohybového aparátu
  • cvičení a relaxační procedury
  • masáže

Kromě klasických léčebných metod využíváme také moderní přístrojovou techniku


Laserová terapie vysokovýkonovým laserem

Revoluční technologie v laserové technologii. Maximální výkon 12 W umožňuje výjimečně hluboký průnik laserového světla. Optimální poměr absorpce a průnikové hloubky zaručuje účinnou stimulaci tkání a receptorů bolesti až do hloubky 12 cm. Terapie vysoce výkonovým laserem představuje velmi jednoduchou a efektivní léčbu bez vedlejších účinků, jež může být zacílena na libovolné bolestivé místo těla. Délka terapie je 5-10 min, běžně stačí 4-8 ošetření.

Ultrazvuk a elektroterapie

Ultrazvuk je mechanické vlnění. Aplikační hlavicí se přenáší na povrch těla, odkud se šíří dále do hloubky. Mikromasáží tkáně dochází ke zlepšení prokrvení a tím i zlepšení metabolismu.

Elektroléčba využívá aplikace nejrůznějších elektrických proudů a impulsů na organismus.

Magnetoterapie

Principem je působení umělého magnetického pole na lidský organismus. Magnetoterapie je nebolestivá. Lze ji aplikovat přes oblečení i přes sádru. Mezi hlavní účinky magnetoterapie patří protizánětlivý a protibolestivý účinek, myorelaxační (uvolňující svalové spasmy) účinek a účinek vazodilatační (rozšíření cév). Zároveň napomáhá rychlejšímu hojení kostí a měkkých tkání. Vhodné je použití také u otoků.